להצטרפות 088598222

מאמרים

4 טיפים של על כל לומד לפיתוח קול לדעת

4 טיפים של על כל לומד לפיתוח קול לדעת

היום לימודי פיתוח קול הם להיט לא קטן. כשהכול נגיש ובטלוויזיה מככבים תכניות כמו " כוכב נולד" ו " The Voice " , רבים מבנות ובנים חושבים להתחיל ללמוד פיתוח קול או לשפר את השירה יכולתם לשיר הקיימת. יחד עם זאת לא רבים יודעים ששמירה על הקול והתקדמות בתחום הפיתוח קול דורשת משמעת רצינית והקפדה.

בנוסף לטיפים בסיסיים לכול זמר כמו : לשתות הרבה, להתחמם טוב וכדומה לרשותכם 4 טיפים נוספים שיפכו את קולכם לטוב יותר.

01. שינה.

האם אתם ישנים 8 שעות בכל לילה? אם לא…. אתם מסכנים את קולכם. גוף של אדם דורש זמן להתאוששות וכאשר גוף עייף, לזמר או לומד פיתוח קול אין מספיק סיבולת ויכולת ריכוז. דבר מוצא את הביטוי בחוסר בהירות של הקול, אובדן החוזק של הקול וירידה באיכות התדירים.

02. אוכל.

האם ידעתם שדברים חריפים משפיעים לרעה על הקול שלכם? האם ידעתם שאוכל מטוגן לא בריא לקול שלכם? האם ידעתם שרצוי להימנע מהאוכל שומני? כל זה נכון. אוכל מסוג זה מעלה את החומצה בתוך וושט ויכולה גם כן לגרום לדלקות במיתרי הקול.

03. לשטוף את הגרון.

במקרה ואחרי אוכל שומני בפה ובגרון יש הרבה ליחה רצוי לפני תרגילי פיתוח קול לשטוף את אותם מים פושרים או עם תה ללא קפאין עם לימון.

04. התעמלות.

כשאתם עוסקים בשירה ופיתוח קול מאוד חשוב שראיות שלכם יעבדו בשבילכם. מכאן פעילות אירובית ותרגילים גופניים לא רק משפרים את זרימת הדם ומחזקים את הלב, אלה גם כן מרחיבים את הראיות ומאפשרים לקול להיות נקי יותר וחזק יותר. בתור לומדי פיתוח קול או זמרים תשתדלו להתאמן בפעילות אירובית 30 דקות ביום במשך 5 ימים.

לסיכום :

בתור לומדי פיתוח קול או זמרים עליכם לשים כמה אתם ישנים, מה אתם אוכלים, מה היגיינה של הפה וגרון שלכם וגם כן להתאמן. כך תהפכו לבריאים יותר, תקבלו החלטות נבונות יותר ותחזקו את קולכם באופן משמעותי. מכול משאמור לעיל ניתן להסיק מסכנה חד-משמעית, שלהיות זמר ואף ללמוד פיתוח קול זאת משימה שדורשת הרבה משמעת עצמית בצעד הכיף והנעה.
מעת דמיטרי יארצקי בעל ומנהל סטודיו די – בה"ס לתיפוף ואומנויות נגינה.

www.studiodmusic.co.il

למידע נוסף צרו קשר