להצטרפות 088598222

מאמרים

5 דברים שעל כל גיטריסט לדעת

5 דברים שעל כל גיטריסט לדעת

גיטריסטים לרוב חושבים שמה שקובע האם יצליחו בתעשייה או שלא, זה בעלות על הכישרון. בעולם האידיאלי, אולי כן, אבל בעולם המציאות בכלל ובעולם המוסיקה בפרט הם לא אידיאליים. כמובן זה לא מזיז לכם אם אתם התברכתם בכישרון כמו Eddie Van Halen או Jimmy Page, אבל אם לא עליכם לרכוש יכולות ותכונות האופי נוספות בשביל להצליח בתחום הגיטרה ותעשייה.

01. תהיה בן-אדם נוח.

בדוק: לאף אחד מגיטריסטים לא איכפת האם אתה כוחב הגדול הבא או זה שבא לשנות את פני ההיסטוריה בתחום הגיטרה. הם רוצים מישהו עם גישה חיובית לעשייה, בן אדם נוח, שקל לתקשר איתו, לעבוד איתו וכיף להיות בחברותו. עקב כך שגיטריסטים וחברים להקה נוספית מבלים רוב הזמן מחוץ לבמה, התקשורת אישית היא זאת שקובעת, האם ירצו לראות בכם חלק מלהקה זאת או אחרת או גיטריסט, שמזמינים אותו להקלטות או למופעים. תזכרו אין אנשים ללא תחליף, מכאן תהיה בן אדם, אף אחת לא אוהב חמורים.

02. תפתח גרוב משלך.

אף אחד לא ירצה לנגן עם גיטריסט, שלא שומר על הקצב או שאין לו גרוב שמייחד אותו. תקשיבו לגיטריסטים גדולים ולריפים שלהם. שבו ונגנו עם הפלייבקים שלהם. דבר נורא עוזר לכל נגן גיטרה לפתח עם הזמן פיל האישי שלו. תעבדו עם המטרונום, דבר שהוא הכרחי לכל נגן גיטרה שרוצה להישמע טוב. תרכשו את הדיסקים או קבצים עם שיטה -1 ונגנו בגיטרה איתם ביחד. כל הדברים האלה יעזרו לכם לפתח גרוב ייחודי לכם וגם לפתח שמירה על הקצב מעולה, תכונות שהם מוערכים ביותר אצל כל גיטריסט ומוסיקאי.

03. תפתח סאונד מיוחד לך.

דרך הכי טובה לפתח סאונד גיטרה מיוחד היא להקשיב לגיטריסטים שאתה אוהב ורוצה לנגן בגיטרה כמוהם. הבעיה העיקרית כאן, היא לשים לב לא להישמע בדיוק באותה צורה, כמו שנשמעים כל אותם נגני גיטרה גדולים, שאתה רוצה להידמות להם. תזכרו כללים ובמיוחד כללים מוסיקאליים קיימים בשביל להפר אותם.

04. תבוא לחזרות בזמן.

אתם לא תאמינו כמה מוסיקאים בכלל ונגני גיטרה בפרט חושבים שלבוא בזמן זבכלל לא חשוב. בגדול זה קריטי.

05. להקשיב, להקשיב, להקשיב.

כשאתם על הבמה או בסטודיו אל תסתגרו, תקשיבו לגיטריסטים אחרים ותתקשרו עם כל אחד שיכול להעשיר את הידע שלכם בתחום הגיטרה. כשאתם מנגנים בגיטרה אל תשתדלו להישמע יותר חזק מגיטריסטים אחרים, תהיו חלק מלהקה ותנו לאגו של האחרים לפרוח מוסיקאים בכלל וגיטריסטים בפרט אוהבים לנגן עם מישהו שעושה אותם טובים יותר.

מעת : דמיטרי יארצקי בעל ומנהל סטודיו די – בה"ס לתיפוף ואומנויות נגינה במודיעין.

www.studiodmusic.co.il

למידע נוסף צרו קשר